Oklahoma High School Football Playoffs

Second Round

Note: All games are Friday, 7:30 p.m. unless otherwise noted.

Class 6A-I

Jenks (9-2) vs. Owasso (10-1), Saturday, 7 p.m., at University of Tulsa

Tulsa Union (10-1) vs. Mustang (8-3), Saturday, 1 p.m., at University of Tulsa

CLASS 6A-II

Bixby (10-1) vs. Sand Springs (8-3), 7 p.m., Broken Arrow High School

Lawton (10-1) vs. Tulsa Washington (10-1), 7 p.m., Yukon High School

Class 5A

Shawnee (8-3) at Ardmore (10-1)

Guthrie (10-1) at Skiatook (10-1)

McAlester (10-1) at Del City (6-5), 7 p.m.

Lawton MacArthur (10-1) at Collinsville (8-2), 7 p.m.

Class 4A

Metro Christian (9-2) at Anadarko (11-0)

Weatherford (7-4) at Wagoner (8-3)

Oologah (6-5) at Clinton (6-5)

Newcastle (10-1) at Fort Gibson (11-0)

Class 3A

Plainview (5-6) at Heritage Hall (10-1), 7 p.m.

Eufaula (9-2) at Beggs (10-1), 7 p.m.

Douglass (9-2) at Lone Grove (9-1)

Berryhill (10-1) at Locust Grove (11-0)

Idabel (9-2) at Lincoln Christian (9-2), 7 p.m.

Marlow (7-4) at Cushing (7-4)

Checotah (8-3) at Roland (10-1)

Kingfisher (9-2) at Seminole (10-1)

Class 2A

Lindsay (9-2) at Hennessey (10-1)

Wyandotte (7-4) at Hartshorne (10-1)

Chr. Heritage (9-2) at Davis (11-0), 7 p.m.

Panama (8-3) at Adair (11-0)

Colcord (10-1) at Stroud (9-1)

Kingston (9-1) at Okla. Christian (11-0)

Vian (8-3) at Nowata (11-0)

Chisholm (9-2) at Washington (10-1)

Class A

Minco (8-2) at Thomas (11-0), 7 p.m.

Rejoice Christian (6-5) at Kiefer (11-0)

Hollis (10-1) at Wynnewood (11-0)

Hominy (8-3) at Ketchum (9-2)

Afton (9-2) at Cashion (11-0)

Stratford (10-1) at Apache (10-0)

Morrison (9-2) at Talihina (10-0)

Fairview (7-4) at Ringling (9-1)

Class B

Keota (10-1) at Laverne (10-0), 7 p.m.

Maysville (10-1) at Davenport (11-0)

Weleetka (8-3) at Alex (11-0)

Pond Creek-Hunter (10-1) at Dewar (11-0)

Class C

DC-Lamont (8-3) at Cherokee (10-0)

Grandfield (10-1) at Bluejacket (10-1)

Thackerville (8-3) at Tipton (11-0)

Balko (9-2) at Fox (10-1)

Trending Video

Recommended for you